Fanaberia - Studio Urody 43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 39 tel 32 615 68 82 e-mail: kontakt@urodafanaberia.pl

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać
bieżące informacje na swój adres e-mail.
Twój e-mail:

Salon kosmetyczny

Fanaberia Salon Kosmetyczny w Jaworznie przygotował dla Państwa garść istotnych informacji z dziedziny kosmetyka:

Kosmetyka pielęgnacyjna to codzienność zabiegów higienicznych wpywających na stan naszego ciała i kondycji naszej skóry a tym samym naszego zdrowego wyglądu.
Pomagają nam w tym specjalne preparaty do pielęgnacji. Preparaty te składają się z surowców podstawowych i substancji czynnych. Działanie surowców podstawowych, takich jak tłuszczów, olejów i wosków, stawiane jest na równi ze związkami specjalnymi, takimi jak substancje nawilżające, proteiny, witaminy i wyciągi roślinne. Preparaty nie zawierające substancji czynnych stanową nie tylko podstawę do produkcji kosmetyków, ale także chronią czy wygładzają skórę. Działanie niektórych składników preparatów kosmetycznych wysuwa się na pierwszy plan. Tak zwane kosmeceutyki można, ze względu na ich działanie, umieścić między tradycyjnymi preparatami kosmetycznymi do pielęgnacji i ochrony skóry a farmaceutykami. Kosmeceutyki mają zapobiegać procesom starzenia się skóry stymulując endogenne funkcje przemiany materii. Zawierają one np. kwas glikolowy, witaminy, nośniki tlenu, mocznik, MPC (kompleks peptydów mlekowych), kwas hialuronowy oraz czynniki wzrostowe i nawilżające.

Z czego składają się kremy, maski, oleje i żele?
Substancje czynne stosowane są w kosmetyce do oczyszczania, pielęgnacji i ochrony skóry zdrowej lub z zaburzeniami. Nie stosuje się ich w leczeniu skóry chorej.
Surowce kosmetyczne, zarówno bazowe, jak i czynne, możemy podzielić w zależności od pochodzenia, na trzy grupy:
1. mineralne
2. roślinne, zwierzęce i otrzymywane biotechnologicznie
3. syntetyczne.

Ze względu na obszar działania można wyróżnić następujące grupy substancji czynnych:
1. Działające na powierzchni skóry: oczyszczające, nawilżające okluzyjnie, dezynfekujące, ochronne i upiększające, np. środki powierzchniowo czynne do mycia, hydrolizaty proteinowe i lipidy tworzące warstwy okluzyjne, filtry słoneczne, pigmenty stosowane w kolorowej kosmetyce.
2. Przenikające do warstwy rogowej i poprawiające jej właściwości barierowe lub działające bezpośrednio nawilżające, np. ceramidy, stercie, lipidy zawierające kwas linolowy, gliceryna, mocznik, alfa-hydroksykwasy.
3. Działające w obszarze warstwy rogowej, ale wpływające na funkcjonowanie głębszych warstw skóry, np. alfa-hydroksykwasy.
4. Wnikające zarówno do naskórka, jak i skóry właściwej, działające ochronnie, przede wszystkim przeciw wolnym rodnikom, np. witamina E, pochodne witaminy C, beta-karoten.
5. Wnikające w skórę, wykazujące określone działanie biologiczne (np. wpływające bezpośrednio na przebieg procesów metabolicznych), np. pochodne nie-nasyconych kwasów tłuszczowych (alantoina, retinol, hydroksyprolina, karnityna, flawonoidy).

Kosmetyka lekarska czyli kosmetologia to osobny dział dermatologii zajmujący się leczeniem i pielęgnowaniem skóry ciała ze stanów chorobowych (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Związana ściśle z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Na granicy kosmetyki pielęgnacyjnej i dekoracyjnej leżą preparaty upiększające, zawierające dodatkowo substancje czynne, np. make-up, pomadki do ust z witaminą E oraz działające nawilżająco przez wytworzenie warstwy okluzyjnej, np. barwne kremy podkładowe i make-up, kremy samoopalające itp.


Fanaberia salon kosmetyczny Jaworzno ul.Grunwaldzka 39 zaprasza.