Fanaberia - Studio Urody 43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 39 tel 32 615 68 82 e-mail: kontakt@urodafanaberia.pl

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać
bieżące informacje na swój adres e-mail.
Twój e-mail:

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed tego procesu.
Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy, i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i są wykonywane ambulatoryjnie.


Do zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w Studio Urody "Fanabria" należą:

PEELINGI
to zabiegi polegające na stosowaniu substancji chemicznych, powodujących złuszczenie a potem regenerację naskórka.

Zawarte w peelingach różne związki chemiczne oprócz złuszczania naskórka mogą np. działać:
- wybielająco na skórę
- mieć działanie bakteriobójcze
- pobudzać syntezę własnego kolagenu.

Zależnie od indywidualnych potrzeb ( trądzik, przebarwienia, zmarszczki) wykonuje się różne rodzaje peelingów:
- peeling glikolowy 30%-60%
- peeling pirogronowy
- peeling salicylowy
- rosse de mer

Peelingi te mogą być kojarzone z mezoterapią.

Fluoroxygen + C Oryginalna metoda skutecznego odmładzania oraz rozjaśniania cery.
Zawiera kombinacje składników kosmetycznych: kwas glikolowy oraz kojowy, retinol, Wit.C w formie ustabilizowanej, wyciągi i enzymy roślinne. Każdy produkt ma swoje odrębne zadanie i przygotowuje cerę do kolejnego etapu. Zawartość składników aktywnych wzrasta krok po kroku podwyższając ich skuteczność.

Comodex -"Troskliwa pielęgnacja skóry z problemami”- oto podstawowa koncepcja tej serii preparatów.
Działają one jednocześnie na różne etapy powstawania trądziku (tworzenie zaskórniaków, aktywność mikroflory, stan zapalny), po upływie krótkiego czasu (3-4 tygodnie) dają dobre wyniki, skóra staje się czysta, poprawia się jej struktura oraz barwa.
Główną zaletą tej serii jest zwiększenie odporności i zdolności skóry do obrony przed szkodliwymi czynnikami, nasycenie jej niezbędnymi substancjami. Dzięki temu można zmniejszyć częstotliwość pojawiania się i stopień zaawansowania komplikacji, zapobiec następstwom trądziku (takim jak blizny, przebarwienia i inne) lub obniżyć ich dolegliwości.

Wyniki stosowania preparatu COMODEX to:
- normalizacja wytwarzania łoju
- zanik zaskórniaków
- zmniejszenie rozszerzonych porów
- zanik zacieków i plam zastoinowych
- zapobieganie przejawom post-acne
- wyrównanie barwy i tekstury skóry

Rose de Mer + Fluoroxygen+C
zabieg łączony Rose de Mer i Fluoroxygen+C wykonujemy w przypadku trudnych do zlikwidowania plam i przebarwień różnego pochodzenia. Połączenie głębokiego peelingu roślinnego z peelingiem chemicznym daje rewelacyjne efekty w rozjaśnieniu skóry, dogłębnym jej oczyszczeniu i wygładzeniu.

Velvet Peel
Aksamitny peeling  to sposób pielęgnacji cery twarzy i szyi. Jest to terapia zaburzeń pigmentacyjnych, zmarszczek występujących wokół ust i oczu. Preparat ten delikatnie złuszcza martwe komórki  naskórka, poprawia przesiąkliwośc cery oraz wywiera na nią wpływ odmładzający i umacniający.
Zalecana procedura zabiegów:
6 zabiegów 1 raz w tygodniu

PEELOSOPHY
to unikatowa metodyka stopniowego nakładania preparatów peelingujących na bazie precyzyjnie dobranych i współdziałających substancji czynnych. Innowacyjna seria intensywnych preparatów peelingujących dla szczególnie poważnych kłopotów estetycznych skóry tj. trądzik młodzieńczy, blizny potrądzikowe, starzenia skóry, hiperpigmentacja. Profesjonalna linia zawiera serię podstawową BASIC, używaną na początkowym etapie zabiegu we wszystkich problemach skóry. Następnie linia dzieli się na preparaty peelingujące używane w zależności od problemu skóry.

Pierwsze cztery kroki zabiegu:
1) Preparat złuszczający-innowacyjny preparat o działaniu rozjaśniającym na bazie wyciągów z lisci mącznicy lekarskiej i szczawiu, kwasu askorbinowego i kojowego przeciwdziała nadmiernej produkcji melaniny i spowalnia działanie tyrozynazy.
2) Aktywator komórkowy –sprzyja regeneracji skóry co poprawia komunikację komórkową, która z wiekiem ulega stopniowemu osłabieniu.
3) Peeling odmładzający- peeling na bazie retinolu złuszcza martwe warstwy naskórka, stymuluje powstawanie nowych włokien kolegenowych, równoczesnie odmładzając skórę.
4) Środek rozjaśniający -składnikami preparatu są m.in. hydroksynon i naturalne składniki rozjaśniające spowalniające aktywność tyrozynazy, która odpowiada za formowanie brązowego pigmentu w skórze.

Peelosophy ACNE Preparat peelingujący dla skóry trądzikowej ( 30% peeling glikolowy i intensywny peeling z zawartością kwasu mlekowego, salicylowego i undecylowego). Peeling jest zalecany w leczeniu trądziku młodzieńczego i ogólnej poprawy stanu skóry. Jego podstawę stanowi 30% kwas glikolowy i opatentowany antybakteryjny oligopeptydy-10, skutecznie zwalczający bakterie trądziku młodzieńczego.

Peelosophy REJUVENATING Preparaty peelingujące do odmładzania skóry ( 60% peeling glikolowy i intensywny peeling na bazie kwasu salicylowego i foliowego, retinolu). Peeling odmładzający na bazie retinolu złuszcza martwe warstwy naskórka, stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych, równocześnie odmładzając skórę. Zmniejsza widoczność istniejących zmarszczek, zapobiega pojawianiu się nowych. Nawilża skórę, zwiększa jej elastyczność, poprawia koloryt cery.

Peelosophy LIGHTENING Preparaty peelingujące do rozjaśniania skóry ( 30% peeling glikolowy, intensywny peeling rozjaśniający na bazie 12,5% TCA) Peeling na bazie kwasu glikolowego poprawia koloryt i teksturę skóry, rozjaśnia pigmentację i brązowe plamy. Redukuje głębokość zmarszczek i uszkodzenia posłoneczne. Do aktywnych składników należy dipeptyd-4, chroniący DNA i funkcje komórek skóry.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA to metoda dla pacjentów chcących uzyskać podobne efekty lecznicze co w mezoterapii igłowej, ale w sposób nieinwazyjny choć wymagający większej liczby zabiegów. Zabieg poprzedzony jest mikrodermabrazją diamentową, który usuwa ok. 70% grubości warstwy rogowej naskórka. Następnie składniki lecznicze dzięki impulsom elektromagnetycznym, które otwierają połączenia międzykomórkowe są wprowadzane do wnętrza komórek skóry właściwej. Substancje wykorzystywane do mezoterapii: Kwas hialuronowy, kwas nukleinowy, krzemionka, vit. C, vit. A, rutyna, biotyna, dexpanthenol, glutation, Ginko biloba, L- karnityna, kofeina, kwas glikolowy,minerały, koenzymy, minoksidil, fosfatydylocholina. Zabieg jest absolutnie bezpieczny, bez skutków ubocznych.

MEZOTERAPIA IGŁOWA to metoda wykorzystywana od wielu lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej w miejsca wymagające leczeniu. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry. Skórę przed zabiegiem znieczula się kremem EMLA . Po zabiegu mogą być widoczne miejsca wkłucia, które utrzymują się przez kilkanaście godzin. Objawem niepożądanym, jest drobny siniak możliwy do przykrycia korektorem.